Порівняно раннє зниження температури в листопаді цього року призвело до того, що осіння вегетація озимих культур припинилася на 2 тижні раніше середніх багаторічних термінів. Про це повідомляє АПК-Інформ, з посиланням на агрометеорологічний відділ НААН.

— Причому подібна ситуація повторюється другий рік поспіль. Але якщо в минулому році рослини після тимчасового потепління в грудні і на початку січня мали можливість відновити процеси життєдіяльності, що проявлялося в незначному розвитку кореневої системи і відростанню листових пластинок, то в цьому році на це ми поки можемо тільки сподіватися, зазначили науковці.


Проте наголошується, що навіть при такому достроковому припиненні осінньої вегетації озимі культури, зокрема озима пшениця, на більшості посівних площ ввійшли в зиму в хорошому і задовільному стані.

— Тільки пізні посіви (після 10 жовтня) за такими попередникам, як соняшник і кукурудза на зерно, викликають певне занепокоєння щодо їх подальшої зимівлі, так як рослини за такої сівби нерозкущені, й у них налічується від 1 до 3 листки, —  пояснюється в огляді.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram