Осіння вегетація рослин завдяки теплій погоді жовтня та першої декади листопада була доволі активною, особливо у південній та західній частині України. Як наслідок, склалися хороші й задовільні умови для вкорінення і розвитку рослин озимих культур, а сонячна погода з низькими нічними температурами була сприятливою для  загартовування рослин.Погодні умови другої декади листопада були нестійкими, з різким зниженням температури протягом 13-14 листопада і незначними опадами у вигляді дощу і снігу майже на всій території країни. У найхолодніші ночі мінімальна температура повітря із заходу на схід знижувалася від 10С тепла до 80С морозу. Поверхня ґрунту охолоджувалася до мінус 2-70С.

Внаслідок зниження температур повітря нижче біологічного нуля припинилася вегетація рослин у східних областях. Протягом останнього тижня по всій території країни, крім крайнього півдня, озимі культури припинили осінній розвиток.

В цілому по Україні стан посівів озимих культур цього року кращий, ніж торік, але вміст вологи в гранті нижчий. Стан посівів пшениці озимої, тритикале та жита оцінюється як хороший. Стан посівів ріпаку також переважно добрий.

За матеріалами УкрАгроКонсалт

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram