За словами Тетяни Адаменко, керівника відділу агрометеорології Укргідрометцентру України, осінь-2019 була одним з найгірших сезонів зволоження ґрунту за останні роки в країні. За холодний період (листопад, грудень, січень) зволоження ґрунту було мінімальним, а у південних регіонах його практично не було. Про це пише Latifundist.com.— Є ризик весняної посухи, але все ж попереду ще лютий і березень, і ситуація може змінитися. За характером зими, по клімату погода може піднести неприємні сюрпризи у другій половині лютого. А далі все буде залежати від тривалості періоду низьких температур. Але цілком ймовірно, що цього не станеться, — зазначає фахівець.

Наразі аграрії побоюються морозів за відсутності снігу на полях. Крім того, різкі перепади температур (то відлига, то мороз) також негативно впливають на рослини, виснажуючи їх.

Поки зима не закінчилася, попереду ще 2 місяці холодного періоду. Але зараз загалом ризики відсутні, каже Тетяна Адаменко, тому що метеорологічної зими як не було, так і немає. Вимерзання не було, культури зберігаються на полях. Якщо і настане похолодання, то воно не буде критичним, якщо виправдається прогноз. Тому не має бути ніяких ризиків в частині вимерзання, прогнозували в Укргідометцентрі на початку лютого.

Нагадаємо, В Україні спостерігається зневоднення ґрунтів у наслідок нестачі опадів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram