Обробка поля гербіцидами перед осінньою посівною — що треба знати

Одним з ключових етапів підготовки до осінньої посівної є “чистка” поля від важкоконтрольованих бур’янів. Вона полегшує старт озимим культурам і створює умови для для повноцінного росту та розвитку.

Фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK розповіли, що особливу загрозу майбутнім посівам створюють багаторічні коренепаросткові та кореневищні види бур’янів. Вони здатні розмножуватись як насінням, так і кореневою системою. Зазвичай вони проростають одночасно з культурними рослинами, але розвиваються значно швидше, створюючи суттєву конкуренцію за необхідні ресурси на початкових етапах вегетації.

— Перед початком посівної кампанії озимих культур 2022 року я рекомендую попередньо провести «чистку» полів гербіцидами від бур’янової рослинності. Така обробка націлена на створення безконкурентного середовища для росту та розвитку майбутніх посівів. З її допомогою знищується максимально широкий спектра бур’янів, особливо багаторічних коренепаросткових і кореневищних видів, — прокоментував керівник агрономічного департаменту UKRAVIT SCIENCE PARK Олександр Мигловець.

Зі слів експерта, найкращий час для проведення такої обробки — друга половина літа. Саме після збирання врожаю у бур’янів відбувається накопичення та відтік пластичних речовин з вегетативної частини до кореневої системи. Внесення гербіцідів у цей період забезпечує максимальне знищення кореневої системи у багаторічних видів.

Олександр Мигловець рекомендує використовувати системні гербіциди на основі гліфосату. Потрапляючи на поверхню бур’янів, ця діюча речовина розподіляються по всіх частинах рослини і рухається як по ксилемі, так і по флоемі до кореневої системи. Інгібування EPSP синтази призводить до припинення виробництва ароматичних амінокислот — триптофану, тирозину, фенілаланіну, необхідних для синтезу білків, внаслідок чого бур’ян гине.

NB: Така обробка допоможе ефективно очистити поля від однорічних та багаторічними видів бур’янів, у тому числі карантинних, і забезпечити рослинам озимих культур сприятливе середовище для росту та розвитку.

Для досягнення максимального ефекту «чистого поля» напередодні осінньої посівної кампанії фахівець радить віддати перевагу системному гербіциду Гліфовіт (ізопропіламінна сіль гліфосату, 480 г/л у кислотному еквіваленті, 360 г/л). Він потужно та швидко діє на бур’янову рослинність і не має післядії на культурні рослини. Також препарат не накопичується в об’єктах навколишнього природного середовища.

Важливою перевагою є те, що Гліфовіт можна застосовувати в доволі широкому діапазоні температур і вологості повітря. Максимальна ефективність досягається при застосуванні в період інтенсивного росту бур’янів до початку їх цвітіння.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram