Темпи збору урожаю кукурудзи в США підтвердили прогноз високого валового збору зернової, що в свою чергу суттєво тисне на ціни. Водночас низькі ціни на кукурудзу сприяють активному експорту, що утримує ринок від подальшого падіння. За останній тиждень експорт кукурудзи з США скоротився на 6,15% до 949,2 тис. т, що відповідає очікуванням трейдерів та на 49,23% перевищує показник відповідного періоду минулого року. Загальний експорт з початку сезону вже на 72% перевищує минулорічний рівень на цю ж дату.

В Україні суха та тепла погода посприяла активному збору урожаю кукурудзи, тому станом на початок тижня з 60% площ було намолочено 18,6 млн т з врожайністю 6,8 т/га, яка на 45% перевищує минулорічну. Але на відміну від США, падіння цін на українську кукурудзу поки що не збільшило експортний попит, й експортні відвантаження значно менші, ніж рік тому.Рекордний урожай кукурудзи викликав проблеми із логістикою та відсутністю вільних складів. Окрім того що Укрзалізниця підвищила ціни на доставку, вона не справляється із потребами в переміщенні товару, що суттєво впливає на темпи відвантаження зернової, які знизились.

Таким чином ціни на українську кукурудзу в портах за тиждень знизились з 155 до 150 $/т або 5000-5050 грн/т, а закупівельні ціни на внутрішніх елеваторах упали на 250-300 грн/т до 4300-4400 грн/т на тлі збільшення вартості доставки.

Відсутність вільних складських місткостей та низькі темпи експортних відвантажень можуть призвести до того, що частину врожаю кукурудзи аграрії залишать у полі й будуть остаточно збирати в міру появи вільного місця в елеваторах чи можливості відправити зерно до портів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram