Фахівці Держпродспоживслужби регулярно проводять фітосанітарні моніторинги посівів. Згідно з результатами останнього, проведеного у першій декаді квітня, у всіх регіонах України відмічається збільшення ураження шкідниками на посівах озимої пшениці.

Зокрема, на посівах озимої пшениці у Степу личинки хлібної жужелиці в Запорізькій та Миколаївській областях пошкодили 1-6% рослин на 3-27% площ, здебільшого розміщених після стерньових попередників.

В залежності від погодних умов залялькування шкідника буде проходити в кінці квітня у першій декаді травня. Повсюди за потепління в посівах озимих та сходах ярих зернових колосових культур хлібні блішки, п’явиці, злакові попелиці, цикадки на 8-75% площ пошкодили 2-5% рослин. (Київська, Миколаївська та Харківська обл.). Відбувається літ чорної пшеничної, гессенської, шведських злакових мух. Поява шкідників весняного покоління виявилась на півтори декади раніше очікуваного. Розповсюдження та виліт шкідників з місць зимівлі продовжується, — йдеться у повідомленні.

Фахівці рекомендують захисні заходи проти вищевказаних фітофагів проводити шляхом обприскування крайових смуг або всуціль посівів за перевищення ЕПШ (личинок жужелиці 3-4 і більше, хлібних блішок 30-50, жуків п’явиць 10-30 на кв.м, злакових мух 40-50 екз. на 100 п.с.) рекомендованими інсектицидами.

У степових та лісостепових областях (Дніпропетровська, Запорізька, Івано-Франківська, Житомирська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Сумська, Хмельницькій, ін. обл.) за прогрівання ґрунту активізувалось переміщення перезимувалих личинок ґрунтових шкідників (чорнишів, коваликів, хлібних жуків, хрущів) у верхні шари ґрунту.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram