В Україні достатньо запасів продовольства і є все необхідне для забезпечення продовольчої безпеки держави. Про це зазначив Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

За його словами, нинішніх запасів пшениці в Україні вистачить на 2 роки, олії — на 5 років, а кукурудзи — на півтора роки. Для функціонування виробничих ланцюгів Україна зараз перелаштовується, зокрема, стимулює внутрішню переробку. Як розповів Лещенко, сьогодні понад 300 заводів харчової промисловості активно займаються виробництвом за держзамовленням.

— В умовах, коли знищені усі ланцюги виробництва у тих регіонах, які були центрами виготовлення багатьох продуктів харчування — Херсон, Харків, Суми, Чернігів — держава мусить перелаштовуватись. Виробництва активно працюють за держзамовленнями і вчасно та в повному обсягі отримують оплату від держави, — розповів Роман Лещенко.

Міністр також додав, що держава максимально спростила усі процедури пов’язані з оподаткуванням, а найближчими днями будуть зняті усі бюрократичні перепони у імпорті продуктів харчування та перевезення гуманітраної допомоги з-за кордону.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram