Невизначеність з попитом через тривале падіння нафтових котирувань продовжує тиснути на ціни рослинних олій у світі. Про це повідомили в Українській зерновій біржі.

Навіть вчорашнє зростання цін на нафту на 2,2-2,8% суттєво не вплинуло на ситуацію, тому трейдери очікують підсумків тендерів імпортерів.

NB: Єгипетська державна агенція GASC 25 листопада проведе міжнародний та внутрішній тендер по закупівлі 10 тис. т соняшникової та 30 тис. т соєвої олії з поставкою 15-31 січня. Він може додатково підтримати ціни.

Лютневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії вчора впали на 2%. За оцінками Малайзійської асоціації пальмової олії (МРОА), за 20 днів листопада виробництво пальмової олії в країні виросло на 0,35% у порівнянні з аналогічним періодом жовтня. На біржі в Даляні ф’ючерси на пальмову олію також впали на 2%, а на соєву на 1%.

У Чикаго грудневі ф’ючерси на соєву олію вчора виросли ще на 1,4%, додавши з п’ятниці 3,5%. В Аргентині ціни пропозицій на січневі поставки соєвої олії виросли практично до рівня цін на соняшникову олію. Загалом ж соєва олія залишається дешевшою від соняшникової, тому ціна на неї має потенціал до зростання.

NB: В Україні ціни пропозицій соняшникової олії виросли до $1410-1430/т FOB, а ціни попиту до $1400/т FOB. Це відбулося на тлі зменшення пропозицій соняшника від виробників.

Українські переробники підвищують закупівельні ціни на соняшник, щоб залучити потрібні обсяги сировини, але аграрії переносять продаж на січень–лютий, очікуючи, що ціни виростуть до рівня лютого минулого року.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram