Депутати Європейського парламенту заявили про непрозорий розподіл державних дотацій в українському АПК. Як заявили представники Європейського союзу, в схемі розподілу помітні ознаки корупції, тому вважають, що це може негативним чином вплинути на виділення Україні нового траншу фінансової допомоги ЄС.

Як пише «Новое время», 28 лютого 2018 року Єврокомісія погодила для України новий пакет макрофінансової допомоги в розмірі €1 млрд двома траншами по €500 млн кожен. Якщо в найближчі місяці пропозицію Єврокомісії схвалять Європарламент і Рада Європи, перший транш Україна зможе отримати вже в липні-вересні поточного року. Водночас нові вимоги ЄС, як і попередні, будуть пов’язані з боротьбою з корупцією в Україні.

За словами представника Аграрного комітету в Європарламенті, депутата Альберто Сіріо, агропромисловий сектор в Україні — один з найважливіших в економіці країни, це провідна експортна галузь, яка має значний потенціал зростання. Однак останні зміни в частині державних дотацій для сільського господарства викликають сумніви європейських депутатів в справедливості їх розподілу. Як зауважують євродепутати, 4 млрд грн державних дотацій, узгоджених в 2017 році Верховною Радою для всього АПК України, непомірно мала сума для підтримки найбільшого сектора економіки.

— В умовах обмеженого бюджету було б логічним субсидувати тих учасників ринку, які найбільш потребують підтримки держави. Однак ми бачимо, що 35% державних дотацій всього українського АПК були розподілені на користь одного з найбільших агрохолдингів країни — промислового монополіста Миронівський хлібопродукт, який займається виробництвом курячого м’яса і має найвищу дохідність в галузі. Головний акціонер компанії входить в рейтинг Forbes найбагатших людей планети. При цьому в українському агросекторі десятки тисяч малих і середніх фермерських підприємств, які дійсно гостро потребують допомоги, серед них підприємства зернового сектора, які взагалі не потрапили в список дотуються напрямків, — зазначив Альберто Сіріо.

Інший депутат Європарламенту Фульвіо Мартушчелло зазначив, що нові вимоги ЄС щодо виділення фінансової допомоги Україні будуть пов’язані, зокрема з використанням реальних інструментів боротьби з корупцією. Він закликав керівництво держави звернути увагу на схеми формування державних дотацій в АПК і принципи їх розподілу в 2018 році і в подальшому.