Необхідну кількість азоту до внесення можна визначити за погодою перед посівом — дослідження

Дослідники з Університету Іллінойсу (США) встановили зв’язок між вологістю ґрунту перед посівом та кількістю азоту в ньому. Вони виявили, що у вологому ґрунті зменшений вміст азоту через вилуговування. Це, відповідно, впливає на урожайність. Про це повідомив Future Farming.

Експериментували на кукурудзі в Іллінойсі під час весняної посівної, досліджуючи роль погоди перед періодом вегетації на динаміку вмісту азоту в ґрунті та порівнюючи їх з врожайністю кукурудзи в кінці сезону. Дослідження показало, що більш вологий період перед посівом зменшує вміст азоту в ґрунті через вилуговування. Відтак, без додавання добрив навесні, передсезонне збільшення кількості опадів призводить до зниження врожайності на 5-14%. Коли ж перед посівом внесли азот (приблизно 150 фунтів або 68 кг на акр (1акр≈0,4 га)), то сильні передсезонні опади знизили врожайність на 1-3%.

— Ми виявили, що внесення більшої кількості добрив може пом’якшити і навіть усунути втрату врожаю, спричинену надлишковими опадами перед вегетаційним сезоном. Виходячи з нашої моделі, якщо фермер вносить 150 фунтів азоту на акр, втраті врожаю на 1-3% можна запобігти, додавши приблизно на 16 фунтів більше азоту, — розповів автор дослідження, доктор наук Департаменту природних ресурсів і природокористування Зій Лі.

Водночас він зазначив, що додавання азотних добрив не компенсує втрати врожайності від низьких температур при посіві. Хоча дослідження і встановило, що нижчі температури також сприяють вимиванню азоту з ґрунту, однак вони також обмежують раннє зростання рослин. Додавання азоту в такому випадку не впливає на потенціал врожайності, навіть якщо погода згодом нормалізується.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram