У Київській області, а саме біля села Петропавлівське, функціонує нелегальне сміттєзвалище. Вже рік жителі вдихають забруднене діоксином повітря. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє Тетяна Волошина.

11 вересня мешканці сусідніх сіл і безпосередньо Петропавлівського зібралися для розв’язання проблеми. Під час обговорення вони написали звернення до Райдержадміністрації. А потім поїхали на сміттєзвалище, де викликали поліцію та пожежну службу. З’ясувалося, що це орендована територія із загородженням, куди звозять сміття та шини, для видобутку горючої речовини. Наразі власника встановлює слідство. Правоохоронці взяли показання свідків.

Такі об’єкти є загрозою для життя. По-перше, під час спалювання ТПР в атмосферне повітря викидаються залишки золи, які містять токсичні метали: ртуть, свинець, хром, миш’як і т.д., у свою чергу ці речовини впливають на людський організм, вражають нирки, мозок та спричиняють онкологічні захворювання. По-друге, ті ж самі токсичні речовини вражають ґрунт, що робить його не придатним для вирощування рослин.

Зазначимо, що минулого року в серпні вже були спроби закрити цей об’єкт. Було відкрито кримінальне провадження за статтею 239 “Забруднення та псування земель”, але, на жаль, справу було закрито за відсутності складу правопорушення.

— Ми писали звернення в Мінрегіон, там підписалися сто осіб, вона на розгляді з 15 липня. Ніяких результатів і реакції влади це не дало. Проблема у тому що, Київська міська держадміністрація перекладає відповідальність на Бориспільську держадміністрацію, а вони відправляють в Міністерство екології та все — результату нуль, — повідомляє жителька села Інна Коваленко.

Зараз жителі села роблять все, що у їхніх силах для ліквідації загрози. На місці активно працюють правоохоронці.