Перед початком вирощування лохини важливо правильно обрати сорт. Сорти групуються за часом дозрівання ягід: є сорти раннього, середнього і пізнього терміну дозрівання.

Також важливим є фактор стійкості до морозів, хвороб. Для умов України найбільше підходять сорти, які за градацією морозостійкості USDA відповідають п’ятій зоні (приблизно мінус 32°C), стійкі до захворювань і не вимогливі до умов вирощування, пише agrotimes.ua.Серед ранньостиглих рекомендують до вирощування в Україні сорти Дюк, Спартан (на легких ґрунтах), Сієрра. Із середньостиглих: БлюкропБлюґолдЧендлер, Нельсон (на Півночі України). З пізньостиглих — Еліот.

За рекомендаціями фахівців, саджанці для високопродуктивної плантації мають відповідати обраному сорту й ґатунку, мати добре розвинену кореневу систему та гарно розгалужені гілки, чого часто не вистачає саджанцям, вирощеним методом живцювання. Рослини мають бути здоровими.

Посадковий матеріал краще купувати в перевірених сертифікованих виробників, які мають відповідну інфраструктуру, дотримуються технологій вирощування та контролю шкідників і хвороб.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram