В Ефіопії планують вирощувати зовсім новий високоврожайний вид сорго, який при безперервному зрошенні зможе давати врожай два-три рази на рік і, принаймні, один раз при нестачі води. Такий сорт сорго розробили іноземні селекціонери і презентували його лице цього літа. Про це пише Superagronom.com.

Зважаючи, що в Ефіопії сорго вирощують на загальній площі в майже 2 млн га, то потенційний річний урожай становитиме до 4 млн тонн зерна. Зараз середній показник врожайності сорго у країні складає близько 2,4 т/га, проте новий сорт може збільшити цей показник в п’ять разів, зазначають селекціонери.Особливість нового сорту сорго полягає в тому, що культура буде зберігати високу врожайність впродовж 7-10 років без необхідності оранки. Крім того, сорго не завдає шкоди навколишньому середовищу, а навпаки, запобігає ерозії ґрунту, забезпечуючи рослинний покрив впродовж всього року.

— Ми працювали з усіх сил, щоб допомогти цій країні, де більшість людей залежить від сільського господарства як від засобу для виробництва продовольства і отримання коштів для існування, — розповів науковець Талегета Лоулі, зауваживши, що сорго є домінуючою культурою країни.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram