На півдні України, внаслідок аномально теплої погоди зимового періоду та початку весни, відбулося прискорення на два-три тижні раніше звичайних строків проходження ростових процесів озимих культур, особливо посівів по парах і на зрошенні та сортів з інтенсивним типом розвитку. Про це повідомляють науковці НААН.

За спостереженням науковців зниження температури у другій половині березня та напочатку квітня, що супроводжувалось навіть нічними заморозками, спричинило ушкодження генеративних органів (конусу росту тощо) на добре та надмірно розвинених посівах озимих культур.

— Це може призвести до низької продуктивності цих рослин, або повної їх загибелі, — стверджують науковці.

Інші посіви озимих культур також ушкоджені заморозками, але на більшості площ рослини життєздатні та, внаслідок процесу регенерації, вони відновлюють нові листки, але продуктивність їх знизиться.

—  Такі посіви потребують негайного захисту від хвороб та шкідників, оскільки пошкодженні заморозками рослини більш схильні до ураження грибними й іншими хворобами та ушкодження сисними комахами, — наголошують науковці.

На цей тиждень синоптики прогнозують підвищення температури повітря та дощі, однак чималі площі озимих зернових перебувають у стані стресу.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram