Дослідники з Університету Західної Австралії виявили, що фермент ATP-синтезу відіграє важливу роль у рослинах у тому, як вони реагують на холод. Відкриття було опубліковане в New Phytologist та може бути використане для виведення морозостійких культур, що дозволить сільському господарству заощаджувати мільйони доларів щороку.


Дослідники кажуть, що нові винаходи можуть запобігти впливу погодних явищ, таких як рекордні низькі температури. Д-р Ніколас Тейлор з інституту молекулярних наук при Університеті Західної Австралії заявив, що в міру зміни клімату стає все важливішим зрозуміти, як рослини реагують на температуру.

— У нашому дослідженні ми спостерігали за рослинами і побачили зменшення вироблення АТФ-синтазу, яке призвело до зниження темпів розвитку. На підставі низки міжнародних досліджень раніше вважалося, що інші компоненти виробництва енергії були більш чутливими, ніж цей фермент, однак ми були здивовані визначити АТФ-синтез як основного винуватця, — зазначив д-р Тейлор.

Знахідка призвела до нових відкриттів про реакції рослин на температуру. Д-р Сандра Керблер з Університету Західної Австралії зазначила, що переваги розуміння вирішального ферменту для виробництва енергії, що є настільки чутливими до холоду, корисне для сільськогосподарської галузі та для майбутнього виробництва морозостійких культур.

— Дослідження змінило попередні думки про те, як рослини впораються з температурним стресом і підкреслив нові кути для розслідування. Краще розуміння того, як змінюється виробництво енергії в процесі зміни температури, може свідчити про те, як ми можемо вивести рослини, більш адаптивні до зміни клімату, — сказав д-р Керблер.

За матеріалами AgroPages.com

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram