На світовому ринку добре відомі такі українські зернові як пшениця і кукурудза. Але в нашій країні можна чудово вирощувати і інші культури, наприклад рис. Про це зазначають аналітики Pro-Consulting.

Раніше це була спеціалізація Криму, рисівники якого забезпечували внутрішній український ринок на 70%. Сьогодні рис продовжують сіяти в Херсонській та Одеській областях, але частка власного врожаю на українському ринку рису зменшилася до 30%. Розширенню рисових плантацій до недавнього часу перешкоджала необхідність створення для них особливих умов, в яких повинні поєднуватися великі обсягу тепла і води.

З теплом в наших південних і навіть центральних регіонах все в порядку, а ось залити рисові чеки водою не завжди є можливість, та й дорого це. Однак, наукова думка продовжує вдосконалювати технології, і сьогодні рисові поля вже не потрібно затоплювати. Інститут рису НАН України ще в 2017 році розробив методику його вирощування з використанням крапельного зрошення. В результаті значно економляться водні ресурси, а врожайність не нижче, ніж при традиційному вирощуванні. Звичайно, будівництво системи крапельного зрошення також недешеве, але зате скорочуються наступні витрати і розширюється ареал для можливого рисівництва. А якщо ще і держава надасть фінансову підтримку новим фермерам-рисівникам на початковому етапі, то у нас не тільки зникне необхідність імпорту цього білого зерна, а й з’явиться можливість його експорту.

До речі про колір, не виключено, що скоро на наших прилавках з’явиться кольоровий рис з пігментом, який робить зерно більш корисним для здоров’я. Цим вже займається той же Інститут рису. Та й Nishiki спеціальний сорт рису для суші з часом вже не доведеться привозити з Таїланду або США, він буде прекрасно рости на українських поля. Є також серед селекційних розробок наших науковців рис з чорним листям. Саме ним на дослідному полі був висіяний портрет Тараса Шевченка, який видно навіть з космосу.

 Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram