Науковці з Каліфорнійського університету займаються вивченням генів, які допоможуть зменшити використання азотних добрив. Зокрема, за допомогою роботизованого комп’ютера і сучасних генетичних інструментів вони працюють над дослідженням процесів метаболізації азоту.

— Азотний метаболізм неймовірно важливий для росту і розвитку рослин. Винахід азотних добрив більш 100 років тому дозволив значно покращити продуктивність сільського господарства, щоб нагодувати мільярди людей. Зараз сільське господарство без азотних добрив важко уявити. Однак надмірний вміст пестицидів в ґрунті і їхнє потрапляння у ґрунтові води має багато негативних наслідків. Знайшовши гени, які контролюють споживання і переробку азоту, ми сподіваємося надати селекціонерам засіб для створення кращих сортів сільськогосподарських культур, які потребують меншої кількості добрив або ж краще використовують його, зазначила доцент біології рослин в Університеті Дейвіса  Сіобан Брейді.

За її словами, науковцям уже вдалось виділити гени, які беруть участь у споживанні азоту, але досі не вдалось зрозуміти всіх шляхів регулювання азотного обміну. При цьому більшість із цих генів були знайдені, в основному, в стеблах, пагонах і листках, але в коренях їх дуже мало, а азот потрапляє в рослини саме через коріння.

У лабораторії група вчених хоче відкрити основний набір генів, що відповідають за азотне збагачення рослин. Для цього використовується робототехніка для скринінгу генів-факторів транскрипції проти інших сотень генів одночасно, об’єднуючи дані для аналізу. Потім в дію вступають обчислювальні машини, які формулюють картину про гени найбільш критичні в процесі метаболізму азоту.

За матеріалами hortidaily.com

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram