Дослідження, опубліковані в журналі Environmental Science and Technology, підтверджують, що дощові черв’яки не розвиваються належним чином у ґрунті, що містить пластикові мікрочастинки.

Під час дослідження було вивчено популяцію дощових черв’яків виду Aporrectodea rosea. Це один з найпоширеніших дощових черв’яків на орних землях у помірних регіонах. Вид зазвичай зустрічається у верхній частині орного шару. Вчені дослідили, як поводиться цей дощовий черв’як у ґрунті, завантаженому поліетиленом високої щільності (HDPE). HDPE використовується для виробництва пляшок миючих засобів, упаковки харчових продуктів, труб та контейнерів для сміття.

Так, під час досліджень було помічено, що через 30 днів у такому ґрунті дощовий черв’як втратив близько 3% маси тіла порівняно з контрольним зразком, що мешкають у ґрунті з подібними характеристиками, але без навантаження рештками пластику. Важливо, що дощові черв’яки, що живуть у чистому ґрунті, водночас набирали 5% маси тіла.

Бас Ботс, викладач біології в університеті Англії Раскін та головний автор дослідження, сказав, що конкретні причини спостережуваного зниження ваги ще не до кінця вивчені, але можуть бути пов’язані з впливом мікропластиків на перетравлення дощових черв’яків. За словами дослідника, мікропластик впливав на обструкцію та подразнення шлунково-кишкового тракту, обмежуючи всмоктування поживних речовин і, зрештою, обмежуючи ріст дощових черв’яків.

У дослідженні існує тривожне твердження, що якщо мікропластика гальмує ріст дощових черв’яків, то в більш широкому плані це може також мати негативний вплив на здоров’я ґрунтів та сільського господарства. Зрештою, дощові черв’яки є важливою частиною екосистеми ріллі, і якщо частки пластику шкідливі для них, це також негативно впливає на всі ґрунтові організми.

Ступінь забруднення ґрунту мікроскопічними частинками пластику ще не повністю зрозумілий, хоча є європейські дослідження, які зафіксували від 700 до 4000 пластичних частинок на кілограм ґрунту на деяких сільськогосподарських угіддях.

Дослідження, опубліковані в журналі Environmental Science and Technolog, є частиною публікації про вплив мікроскопічних пластикових частинок на безхребетних та риб. Дослідження показали шкідливий вплив на водні організми, а також можливий вплив на риб та молюсків. Ці частинки були знайдені у водопровідній воді, морях по всьому світу, у повітрі тощо.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram