На полях області продовжується розмноження мишоподібних гризунів в місцях резервації та на багаторічних травах. Тим часом, погодні умови першої декади жовтня сприяли посіву зернових культур, проростанню зерна та появі сходів.

За даними фітосанітарного моніторингу, перша декада жовтня була на 2-3ºС нижчою від багаторічних. На початку декади середньодобові дані температури становили 13-17ºС, а на кінець — знизились до 2-3ºС. Про це повідомляють в ГУ Держпродспоживслужби в Рівненській області.

 Невеликі опади (42-57% декадної норми) випадали дуже нерівномірно, середня вологість повітря утримувалась в межах 71-78%. Підвищення вологості повітря та вологозабезпечення ґрунту сприяло посіву зернових культур, проростанню зерна та появі сходів, — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що озимий ріпак наразі перебуває у фазі розвиненої розетки у доброму стані.На посівах культури на кінець декади спостерігався розвиток мишоподібних гризунів, на 12-19% обстежених площ налічувалось 1-1,5 жилих колоній гризунів на гектар. На сходах зернових культур мишоподібні гризуни не виявлені.

— Посіви озимого ріпаку на початку декади в денні години ще пошкоджувались білокрилкою, несправжніми гусеницями пильщика та гусеницями підгризаючих совок на кінець декади зниження нічної температури до мінус 2ºС практично припинило їх життєдіяльність, — йдеться в повідомленні.

Окрім цього, оптимальні температури та вологість повітря призвели до появи альтернаріозу та фомозу в посівах озимого ріпаку, якими охоплено 2-4% рослин. На падалиці зернових культур запас інфекції борошнистої роси — 10-15% рослин, 6-10% бурої іржі, 3-5% септоріозу, що передує їх прояву на посівах озимини.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram