Відбір монолітів озимих культур для визначення життєздатності рослин та їх відрощування, зокрема і за експрес-методами, проведеними спеціалістами управлінь фітосанітарної безпеки в рекомендовані строки засвідчують високу життєздатність рослин озимих пшениці, тритикале та жита (відростають 92-98% рослин). Про це повідомляють фахівці Держпродспоживслужби на основі проведеного останнього фітосанітарного моніторингу стану посівів.

— Рослини перебувають у фазах 3-й листок – кущіння, при їх відрощуванні мають добру регенераційну здатність (Житомирська, Хмельницька, Чернівецька, Черкаська обл.), — зазначають фахівці.



Крім того, лабораторним аналізом рослин озимини виявлено інфекційний запас збудників борошнистої роси, септоріозу (Черкаська обл.), які за відновлення вегетації будуть активно поширюватись. Незважаючи на незначне потепління, сніговий покрив на полях ще доволі високий 10-25 см.

Агрокліматичні умови та проведенні захисні заходи негативно вплинули на розвиток мишоподібних гризунів. Зокрема, відмічається деяке зниження чисельності жилих колоній полівок на посівах озимих зернових, ріпаку та багаторічних трав (Донецька, Запорізька, Одеська, Харківська, Херсонська, ін. обл.). Надалі, за різкого підвищення
температури та інтенсивного танення снігу можлива масова гибель гризунів
від затоплення.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram