Виробництво груш в Україні і досі залишається незаповненою нішею, а ціни на ці фрукти лише за місяць в Україні виросли більш ніж у півтора рази. І це при тому, що збір нового урожаю ще не завершився. Зараз кілограм груш від виробника коштує в середньому по $ 0,35 за кг, в той час яблука цього року коштують більш ніж удвічі дешевше.Незважаючи на ідеальні умови для вирощування якісної груші, Україна залишається нетто-імпортером цих фруктів. Щоправда у вирощуванні груш  є свої особливості, адже цей процес технологічно суттєво складніший у порівняні з яблуками, а сортів не так багато. Водночас цей фрукт доволі популярний серед фермерів багатьох країн Західної Європи, тому в ЄШ ніша доволі щільно заповнена.

Виробництво в Україні груші  сорту «Конференція» на разі є дуже прибутковим, адже за таку грушу садівникам пропонують $ 0,53 за кг, при реалізації її на умовах самовивозу. Для порівняння у Польщі за грушу сорту «Конференція» садівники  отримують на 23% менше, а ціни на неї за місяць знизилися майже на 20%.

Загалом найбільшими світовими експортерами груш є Китай, Нідерланди, Бельгія, ПАР, Чилі та Італія. Україна в останні роки нарощувала експорт груш, проте займає лише 45 місце в світі за обсягами експорту.

За матеріалами East Fruit

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram