На українському ринку живих свиней почали відновлюватись ціни

Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-02
У кінці січня та на початку лютого почалось відновлення цін на ринку живця. Про це GrowHow повідомили аналітики Асоціації «Свинарі України».

Кілограм свинини живою масою цього тижня коштував в межах 67-70 грн/кг. Однак більшість товарних партій реалізували по 68-69 грн/кг. Середньозважена ціна закупівлі склала 68,75 грн/кг, що на 7,4% вище ніж тижнем раніше. Водночас аналітики зауважили, що котирування не повернулися до позначки, з якої почався післясвятковий спад цін.

― Основний чинник, що сприяв позитивній ціновій динаміці ― обмеженість пропозиції свинини, як внутрішньої, так і зовнішньої. Потік імпортної свинини за перший місяць року був досить стриманим через цінові зміни на внутрішньому ринку. Пропозиція від українських операторів з кінця січня також менша за стандартні об’єми. Зокрема, низка переробників у центрі та подекуди на заході констатували меншу пропозицію від низки вагомих постачальників живця. Інші ― відзначили зниження середньої забійної маси тварин, що зменшує обсяги виробництва свинини, ― розповіли в асоціації “Свинарі України”.

За даними аналітиків, реалізацію представники переробки наразі характеризують як стало мляву відповідно до очікуваних сезонних тенденцій. Водночас, виробники свинини відзначають, що активність заготівельників в останні два тижні пожвавилася, а відвантаження товарних партій відбуваються планово та без відмов чи переносів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram