На ринку свинини у західних областях посилений тиск через посилення імпортної активності

Протягом останнього тижня червня на ринку свинини спостерігається різноспрямований рух цін, відзначають аналітики Асоціації «Свинарі України».

Як повідомляють аналітики, під час торгів минулої п’ятниці близько половини операторів переглянули планову ціну цього тижня на 0,2-2 грн/кг. Так, ціни закупівлі свиней забійних кондицій у західних регіонах коливалися в межах 56-57 грн/кг, на Сході ціновий коридор закріпився в межах 58,5-61 грн/кг, а в Центрі становив 59-60 грн/кг.

NB: Попри ці зміни, значна частина виробників залишила ціну реалізації на рівні попереднього тижня, а середньозважена ринкова позначка додала 5 коп., склавши 58,95 грн/кг.

Серед ключових причин посилення цінового тиску, зокрема, на Заході країни заготівельники озвучують істотне пожвавлення імпортної активності, пов’язане із скасуванням «податкових пільг» при завезенні продукції з-за кордону з липня.

Крім цього, окремі переробники нарікають на послаблення реалізації та підвищену конкуренцію, зокрема з постачальниками свинини інших регіонів. З іншого боку, хоча загальні обсяги тижневої пропозиції свиней забійних кондицій дещо стабілізувалися, на Сході та Півдні ситуація залишається напруженішою, що слугує підтримкою для цін в цих регіонах. Водночас у решті областей природним «регулятором» ринку в найближчі пару місяців слугуватиме сезонне зниження темпів приросту живої маси тварин.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram