Триазоли застосовуються на стадії 4 листків ріпаку (BBCH-14), головним чином, для боротьби з сухими капустяними гнилями та іншими хворобами хрестоцвітних. Фунгіциди з групи триазолів також регулюють ріст рослин.

Дозу препаратів триазолу слід підбирати відповідно до фази розвитку рослин. У разі меншої густоти висіву застосовується нижча, за більшої густоти вища з рекомендованих.

Найбільш часто використовуваними діючими речовинами з групи триазолів є: тебуконазол та метконазол з тебуконазолом та паклобутразолом, що належать до триазолу, що мають найсильнішу регулюючу дію триазолів. Активні речовини: дифенконазол і протиоконазол, які в основному є фунгіцидними, мають більш м’який регулюючий ефект.

Якщо агроном вирішить застосовувати типовий «регулятор», де, наприклад, поряд з метконазолом є мепікват-хлорид з групи піперидинів, який також має ефект регулювання росту, його не варто вносити занадто рано.  Для посівів із нормальними темпами зростання можна вводити суміш триазолів, таких як паклобутразол та дифеноконазол, або лише метконазол.

Триазоли призводять до загибелі грибів і, перешкоджаючи їх розмноженню, руйнують мембрани клітин грибів. З іншого боку, у рослинах вони ініціюють зміни у виробництві гібереліну і тим самим регулюють ріст рослин.

Правильний час для регулювання росту рослин 6-8 листків (BBCH 16-18). Якщо посіви розвиваються нерівномірно, тоді проведення рістрегулюючої обробки варто планувати, коли мінімум 50% рослин перебувають у стадії 4-6 листків.

Фермерам, які посіяли озимий ріпак у ранні строки, варто застосовувати рістрегулюючий препарат щонайменше двічі. Відповідно, поділивши дозу на 60% у першій обробці та 40% у другій. Першу частину вносять, коли ріпак перебуває у фазі 4 листків, другу коли рослина розвиває 7-8 листків. Після фази 8-ми листків вносити рістрегулюючі препарати фактично запізно.

На першому етапі застосування варто використовувати препарати на основі хлормекват-хлориду, що діє на гормони росту рослин. Однак далі якщо погодні умови дозволяють варто застосовувати триазоли.

Під час внесення препаратів важливе значення мають також і погодні умови. Зокрема, препарати на основі триазолу та їх суміші застосовують при температурі 10-12°С. Внесення препаратів після можливих заморозків безглуздо.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram