Зростає чисельність мишоподібних гризунів на неугіддях, багаторічних травах, яка складає 1-4, макс. 5-7 жилих колоній на гектар (Волинська, Запорізька, Луганська, Рівненська, Тернопільська обл.), осередково до 10 жилих колоній на гектар облікується в Київській області.За даними моніторингу Держпродспоживслужби, у Волинській, Запорізькій, Кіровоградській, Миколаївській, Тернопільській та інших областях відбувається міграція гризунів у посіви озимого ріпаку, де в крайових смугах полів обліковують від поодиноких жилих нір до 1-3 жилих колоній гектарі з чисельністю 2-5 жилі нори в кожній.

Розмноженню гризунів, що надалі створює загрозу значних пошкоджень посівів озимих культур сприяють погодні умови та наявність кормів (падалиця, сходи озимих пшениці та ріпаку, рослини багаторічних трав тощо).

— У зниженні чисельності мишоподібних гризунів, зокрема полівок, важливу роль відіграє система запобіжних заходів. Знешкодження в першу чергу досягається вчасною та якісною зяблевою оранкою, яка руйнує нори та знищує кормову базу, при цьому гине або травмується третина дорослих і всі молоді особини гризунів. Наявність 3-5 і більше жилих колоній на гектарі посіву свідчить про загрозу суттєвих пошкоджень рослин та необхідність проведення винищувальних заходів, шляхом застосування дозволених до використання родентицидів, — радять фахівці.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram