На Київщині зафіксували випадок сибірки у кози

В одному з господарств Київської області із патологічного матеріалу від кози при бактеріологічних дослідженнях виявили збудиник сибірки (Bacillus anthracis). Про це повідомила пресслужба Держпродспоживслужби.

Фахівці відомства провели епізоотичне розслідування, щоб виявити причини виникнення збудника. Воно встановило, що у ФГ утримують 337 кіз. Інші тварини в господарстві відсутні. На засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, визначили загрозливу зону та затвердили відповідний План заходів щодо локалізації та ліквідації вогнища сибірки. За підсумками засідання прийнято рішення про запровадження карантину та проведення необхідних заходів згідно з Планом заходів.

Наразі наявне поголів’я фермерського господарства перебуває під наглядом спеціалістів державної лікарні ветеринарної медицини. Тварини клінічно здорові.

Зазначимо, що сибірка — це гостре небезпечне інфекційне захворювання всіх видів сільськогосподарських, домашніх і диких тварин, а також людей. Останніми роками в Україні епізоотична ситуація з цим захворюванням контрольована завдяки активній імунізації тварин та швидким реагуванням ветеринарних спеціалістів Держпродспоживслужби. У відомстві наголосили, що у разі появ ознак захворювання тварин на сибірку, потрібно негайно звернутися до лікаря ветеринарної медицини чи до територіального органу Держпродспоживслужби.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram