“На фермерів чекають масові перевірки від держорганів. “Листи щастя” про заплановані ревізії у поточному році вже полетіли”, написав на своїй сторінці у Facebook Іван Слободяник, голова Всеукраїнського конгресу фермерів.
З його слів, тільки серед учасників Всеукраїнський Конгрес Фермерів 36 господарств вже їх отримали, до того деякі підприємства перевірятимуть двічі чи навіть тричі.
Така ситуація спричинена тим, що 10 грудня 2020 року набрав чинності Закон № 1071, який скасував підпункт 4 п. 2 розд. II “Прикінцеві положення” іншого закону, а саме Закону № 530.
До слова, підпункт 4:

(а) забороняв лише планові заходи державного нагляду (контролю) та
(б) заборона стосувалася лише органів державного нагляду (контролю).

 За словами Івана Слободяника, зараз активізувалась низка органів контролю: Держгеокадастр, Держпродспоживслужба, ДСНС, Держекоінспекція, Держслужба з питань праці та багато інших.
До речі, під час дії мораторію на перевірки жодних надзвичайних ситуацій не сталося, окрім того, що органи контролю не змогли зайвий раз поскубти фермерів.
Тому Конгрес вимагає продовжити заборону на перевірки до кінця року. Зараз фермерському бізнесу треба оговтатися від ковід-кризи та дворічної посухи, а не годувати перевіряльників усіх рівнів, — зазначає голова Всеукраїнського конгресу фермерів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram