На Чернігівщині агропідприємство «Інтер» цього року засіяло майже 200 га фацелії, яка одночасно виконує роль сидеральної культури та одного з найкращих медоносів. Для ефективного запилення посівів підприємство через соціальні мережі запросило пасічників, які у період між цвітінням акації та соняшнику шукають джерела нектару для своїх бджіл.
Як розповів агроном господарства Олександр Христюк, наразі відомо щонайменше про три пасіки, які вже перевезли вулики до полів фацелії.
Одним із тих, хто скористався запрошенням, став пасічник Віктор Ступак із Ніжинського району. Він перевіз на поле в Ічнянській громаді 54 вулики, подолавши близько 70 км.
За його словами, у безвзятковий період, коли акація вже відцвіла, а соняшник ще не почав цвісти, фацелія стає справжнім порятунком для бджіл.
— Не знаю, як буде з медом, але для бджоли — це ідеальні умови. У цей період кращого медоноса практично немає, — зазначає пасічник.
В агропідприємстві пояснюють, що фацелія цвіте поступово, хвилями, тому період активного медозбору триває майже місяць. Такий підхід вигідний обом сторонам: бджоли забезпечують якісне запилення культури, а пасічники отримують можливість підтримати розвиток бджолиних сімей та зібрати мед у період дефіциту природних медоносів.
Цього року підприємство вдруге висіває фацелію. Зокрема, на одному з полів площею 55 га вирощують елітне насіння культури. Загалом посіви займають майже 200 га.
Окрім високої медоносності, фацелія є цінною сидеральною культурою. За словами агронома, вона покращує структуру ґрунту, сприяє його аерації та допомагає регулювати кислотність, що позитивно впливає на родючість полів.
У господарстві дотримуються сівозміни та вирощують насіння для сидеральних сумішей. Окрім фацелії, до них входять горох, олійний льон і олійна редька. Загалом такі культури займають близько 10% структури посівних площ підприємства.
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram






