У Чернівецькій області підприємець із села Недобоївців В’ячеслав Тодосійчук запустив сортувальну лінію для яблук, які відправлятимуть на продаж у Бангладеш та Саудівську Аравію. До складу Недобоївської ОТГ входить чотири села, жителі яких здебільшого займаються садівництвом. За словами господаря, зараз у холодильних камерах його складу зберігається шість тисяч тонн цьогорічного врожаю яблук.

Послугами зберігання яблук на потужностях В’ячеслава Тодосійчука уже користуються 37 малих фермерів та одне велике господарство на 180 га саду. Саме підприємство складається із 32 камер приблизно по 200 тонн кожна.

— Ці яблука «завмирають» на півроку. При температурі 0,5-1,5 градуси яблуко зберігатиметься тут до травня, коли ціни на цей фрукт найвищі. Після збереження настає продаж, а перед продажем має бути сортування і пакування. Нещодавно ми закупили у Польщі і сьогодні вперше запустили лінію для сортування яблук. Нашому клієнту, який зберігає свої яблука у камерах необхідно відсортувати яблука для нових ринків. Він має замовлення для Бангладешу і для Саудівської Аравії. Наприклад, для Бангладешу всі яблука повинні бути одного кольору, однієї форми та одного розміру, вони маленькі хочуть. Для Саудівської Аравії замовляють трохи більші, розповів підприємець ІА “АСС“.


За його словами нова сортувальна лінія відбирає яблука одразу за 14 різними показниками колір, вага, форма, розмір, округлість тощо. Увесь процес сортування автоматизований від миття яблук до пакування в коробки. Людське втручання мінімальне.

Сам комплекс буковинський підприємець будує вже п’ятий рік поспіль. Кожного року здають нову чергу будівництва. У найближчих планах господаря запустити виробництво картонних коробок для пакування яблук за європейськими технологіями та розширити потужності зберігальних камер до 10 тисяч тонн.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram