Ціни на кукурудзу на світовому ринку різко стрибнули вверх після запроваджених Євросоюзом 25%-х імпортних мит на американську кукурудзу та підняття Китаєм мита на американський етанол з 45% до 70%. Зважаючи на те, що частка етанолу з США в загальному імпорті етанолу до Китаю становить 85,8%, збільшення мита може зупинити експорт американського етанолу, виробництво якого зростає. При цьому обсяг переробки кукурудзи складає 141,6 млн т за рік або 38% від загального виробництва.

NB: Як повідомляє Електронна зернова біржа України, хоча з початку тижня липневі ф’ючерси на кукурудзу опустилися до 135 $/т, після введення мит вони відскочили до 140 $/т.
Зниження цін на кукурудзу сприяє активізації попиту. У вівторок південнокорейські переробники купили ще 140 тис т американської кукурудзи за ціною 208$/т CFR.

Водночас через низький попит ціни на українську кукурудзу старого врожаю опустилися до 173-175 $/т СРТ-порт для липневих поставок, а слідом за світовими ринками ціни на кукурудзу нового врожаю опустилися до 165-167 $/т для поставок в жовтні.