Минулорічний експорт українського борошна був найнижчий за останні 9 років

Редакція GrowHow.in.ua   2023-01-26
У перші місяці після початку повномасштабного збройного вторгнення росії в Україну експорт українського борошна практично зупинився. За березень та квітень було відвантажено лише 1,5 тис. тонн. Про це GrowHow розповів Сергій Сакіркін з громадської спілки “Борошномели України”.

Після того, як українська продукція отримала більше можливостей екпорту до Євросоюзу і вдалося організувати транзитні автомобільні та залізничні шляхи екпорту,  відвантаження борошна по-трохи збільшувались. У травні вони склали 1,4 тис. тонн, а в останньому кварталі 2022 р. — вже перевищили показники попереднього року за цей період.

Інфографіка ГС “Борошномели України”

Однак нові шляхи на світовий ринок і у мирний час доволі дорогі, а в умовах війни їх вартість зросла ще більше. Як наслідок, найдешевше було транспортувати до країн, які безпосередньо межують з Україною.

— Незважаючи на те, що результат 2022 року виявився найнижчим за останні 9 років, у військових умовах він безумовно є високим досягненням українських борошномелів. Якщо ж врахувати, що 83,6% всього обсягу експорту було відвантажено у другій половині року, інакше кажучи, у першому півріччі 2022/23 МР, то результат знаходиться в межах останніх років і має явну тенденцію до поліпшення ближче до закінчення маркетингового року, — зазначив Сергій Сакіркін.

За словами експерта, простежується цікава тенденція збільшення та різноманітності експортерів, зокрема, різко суттєво збільшили відвантаження дрібні експортери і на зовнішній ринок вийшло багато нових гравців. Причому нових не лише на зовнішньому ринку, оскільки в Україні всі вони давно і успішно працювали, а й тих, хто в переробці зерна раніше не помічений.

ТОП експортерів борошна. Інфографіка ГС “Борошномели України”

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram