Микола Сольський закликав ЄС допомогти Україні провести весняну посівну

Редакція GrowHow.in.ua  2023-02-03
Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський закликав представників ЄС підтримати українських аграріїв та сприяти проведенню весняної посівної. Як GrowHow повідомила пресслужба Мінагрополітики, про це він заявив під час свого виступу на спільному засіданні Кабінету Міністрів України та Колегії Єврокомісії.

Наразі перед українськими аграріями стоять два основних виклики: якісно провести посівну кампанію та збільшити ліквідність агропродукції. За словами Миколи Сольського, аграрії мають бути забезпечені посівним матеріалом та добривами. Це дозволить не залишити жоден гектар не засіяним.

— Насіння та добрива — це та допомога, якої дуже потребує агросектор України, — зазначив міністр.

Також він зауважив, що українські аграрії зазнають великих збитків, бо ціна продажу зерна є досить низькою і значно подорожчала логістика. Тому Україні необхідна реалізація масштабної програми спрощеного кредитування аграріїв. Міністр звернувся до представників ЄС з проханням підтримати український АПК.

Окремо він наголосив на проблемі штучного блокування зернової ініціативи російськими інспекторами та закликав міжнародних партнерів спільно цьому зарадити.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram