Мінагрополітики розпочало розробку методики визначення шкоди та збитків за втрати земельного фонду внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський.

При розрахунку шкоди та збитків враховуватимуть витрати на рекультивацію земель; збитки власникам (землекористувачам) земельних ділянок сільськогосподарського призначення; витрати на відновлення меліоративних площ; витрати на розмінування тощо.

— Велика частина земель, зокрема, сільськогосподарського призначення з меліоративною інфраструктурою, зазнала значних пошкоджень. Власники та користувачі отримали чималі збитки. Це все має бути відшкодовано у повній мірі, включно з упущеною вигодою. Для напрацювання інших показників та методики ми плануємо залучити найкращих фахівців із міжнародним досвідом, — підкреслив Микола Сольський.

Зазначимо, що шкода та збитки, завдані Україні внаслідок збройної агресії російської федерації, визначатимуться за 15 напрямами, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №326. За кожним із напрямків закріплене відповідальне міністерство, інший центральний чи місцевий орган виконавчої влади. Вони зобов’язані впродовж шести місяців розробити й затвердити відповідні методики визначення шкоди та збитків.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram