8 млрд 840 млн грн кредитів вже видали банки українським с/г товаровиробникам. Як повідомили у пресслужбі Мінагрополітки, основну частина коштів 7 млрд 155 млн грн залучили за програмою портфельних гарантій 80%.

Трійка областей-лідерів із залучення кредитів за останній місяць залишається незмінною: Кіровоградська (1 млрд 473 млн грн), Вінницька (1 млрд 308 млн грн), Дніпропетровська (1 млрд 200 млн грн).

Далі слідують Одещина (887 млн 348 тис. грн), Волинь (536 млн 989 тис. грн), Львівщина (516 млн 178 тис. грн), Полтавщина (477 млн 527 тис. грн) і Тернопільщина (465 млн 126 тис. грн).

За програмою “Доступні кредити 5-7-9%” банки надають, зокрема, й аграріям пільгові кредити та державні гарантії на портфельній основі під 0%. Строк кредитування 6 місяців. Сума кредиту до 60 млн грн. Аграрію потрібно забезпечити для застави тільки 20% від суми кредиту, решту суми гарантує держава. Скористатися кредитом можуть аграрії, які підпадають під визначення с/г товаровиробника. Обмежень за кількістю землі в обробці немає.

Зараз в тиждень тільки аграріям в Україні видається кредитів на суму близько 3,5 млрд грн. На таке пільгове кредитування в бюджеті вже передбачено 25,5 млрд грн. У перспективі держава має намір наростити фінансування сільського господарства ще більше. Тому закликаємо аграріїв користуватися нагодою та підтримувати в такий спосіб свій агробізнес, розповів Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Зазначимо, що менше ніж за місяць кредити отримали понад 3 тисячі с/г товаровиробників. За словами Міністра, з моменту подачі документів банки надають відповідь впродовж декількох днів щодо свого рішення у видачі кредиту.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram