Мінагрополітки напрацювало низку розширень кредитування галузі переробки сільськогосподарської продукції. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Зокрема, вже ініціювали розширення переліку тих, хто може отримати кредити під державні гарантії, включивши у нього переробні підприємства. Тарас Висоцький зазначив, що Міністерство вже має готовий план на червень–серпень щодо подальших пріоритетів у доступному фінансуванні аграріїв.

З огляду на те, що наші морські порти заблоковані і ми не можемо в необхідній кількості експортувати наше зерно, ми будемо робити акцент на переробній галузі. В результаті підприємства, які працюють у цій сфері, завдяки портфельним гарантіям зможуть викупити в сільгосптоваровиробників певний запас їхньої продукції. Останні ж, зі свого боку, матимуть змогу погасити частину тіла кредиту. Ми хочемо подбати про те, щоб дати максимально можливий кредитний ресурс усім, хто працює у сфері АПК, зазначив директор фінансово-економічного департаменту Мінагрополітики Баграт Ахіджанов.

Тарас Висоцький також повідомив, що Кабмін ухвалив рішення про додаткове виділення портфельних гарантій чотирьом державним банкам на 3,39 млрд грн.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram