Компостний чай — це спосіб створити культуру мікроорганізмів, яку фермери можуть застосувати до свого поля. Для приготування чаю нам потрібна вода, компост і повітря. Насправді суміш — це свого роду вакцина, яка містить до 4000 родин грибкових одиниць, що утворюють колонії. Ми радимо, як зробити його на власному господарстві.

Виробники біопрепаратів пропонують фермерам безліч готових до рішень для підвищення родючості ґрунтів. Починаючи від препаратів, які, як стверджують їх виробники, містять мікроорганізми, до тих, які створюють умови для їх саморозмноження в ґрунті. Однак кожен препарат має свою ціну, і не кожен фермер переконаний у їх ефективності чи економічності. Чи є інший спосіб експериментувати з мікроорганізмами?

Виявляється, відповідь дуже проста. Кожен фермер може створити культуру мікроорганізмів, яку потім може застосувати у своєму полі. Йдеться про так званий компостний чай, який складається з води, компосту та повітря. Це своєрідна вакцина, яка містить до 4000 родин грибкових одиниць, що утворюють колонії. Однак, щоб краще проілюструвати цінність компостного чаю, слід додати, що в одній столовій ложці компосту можна знайти близько 1 мільярда бактерій, тоді як в одній столовій ложці чаю з активним газованим компостом можна налічити в 4 рази більше мікроорганізмів.

Основний компонент компостного чаю аж 95% це вода. Щоб приготувати засіб, до 100 літрів води додайте близько 3 кг зрілого компосту. Резервуар, в якому буде готуватися препарат, повинен бути обладнаний відповідним насосом, який зможе ефективно провітрювати суміш. Потім додайте близько 10 столових ложок патоки, яка стане джерелом їжі для швидко зростаючих мікроорганізмів. Тоді залишається лише почати аерацію і очікувати ефекту, який повинен бути помітний через 24-36 годин.

NB: На готовність компостного чаю буде вказувати коричневий колір, трохи підвищена температура та приємний земляно-солодкий запах.

Недоліком розчину є його відносно короткий термін зберігання, який становить до 4-5 днів, за умови, що суміш постійно провітрюється. На одному гектарі потрібно використовувати приблизно 200 л препарату. Немає сенсу передозувати чай з компостом, оскільки він не дасть кращих результатів. Можливо, більш ефективно застосовувати підготовлену суміш частіше. Також слід звернути увагу на погодні умови під час внесення. Застосовувати найкраще в похмурий день, під час опадів або після опадів. Суха та сонячна погода може значно знизити ефективність лікування грунту.

Чи ефективне таке рішення? Ніщо не дає кращої відповіді, ніж власний досвід. Тому найкраще це з’ясувати у власному полі, враховуючи незначні витрати на проведення експерименту.

За матеріалами Striptillfarmer.com

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram