Компанія CLAAS інвестувала €44 млн у виробництво ультрасучасних комбайнів

Редакція GrowHow.in.ua   2022-11-28
Компанія CLAAS інвестувала €44 млн у виробництво найбільш сучасних на сьогодні сільськогосподарських комбайнів на заводі Гарзевінкель (Німеччина) у рамках проєкту SynPro 2020. Про це GrowHow повідомила пресслужба компанії.

Як зазначили у компанії, CLAAS тепер може виготовляти два асортименти моделей — TRION і LEXION — з безпрецедентним різноманіттям специфікацій і опцій всього на одній лінії.

— До 2021 року сільськогосподарські комбайни збирались на двох збиральних лініях у місті Гарзевінкель. Однак, зі збільшенням розмірів машин і включенням більшої кількості технічних можливостей, виробничі потужності швидко вичерпують свої можливості. Наведемо лише один приклад: через два старі збиральні цехи, які були побудовані між 1952 р. і 1958 р., з висотою стелі від 4.2-6 м, не було можливості провести функціональні перевірки бункера для зерна на флагманських продуктах серії LEXION, — розповіли у CLAAS.

Крім того, як зазначили в компанії, запуск TRION влітку 2021 року потребував нового підходу. Майбутній виробничий об’єкт повинен був створювати більше комбайнів в день і забезпечувати дедалі ширший асортимент моделей, але з більшим використанням ідентичних частин. На сьогодні оновлення вартістю €44 млн дає змогу виготовляти більше 30 типів сільськогосподарських комбайнів на одній збиральній лінії.

Демонтаж двох старих цехів і зведення нового зайняли всього 22 тижні. Він має площу 15 000 м2 і висоту стелі до 14 м. Світлодіодне освітлення забезпечує яскраві робочі місця з майже природнім освітленням, незалежно від часу доби. Нова 6-тонна система вентиляції циркулює 80000 м3 повітря в приміщенні на годину, забезпечуючи приємне робоче середовище увесь рік. Тільки новий цех економить приблизно 470 тонн CO2 на рік завдяки ефективному менеджменту енергії, прекрасній ізоляції та світлодіодному освітленні.

NB: Новий цех створили за рекордно короткий час.

Також оновили офісні робочі простори для планування виробництва і логістики. Сільськогосподарські комбайни тепер тихо рухаються вздовж всієї збиральної лінії і тестових стендів не електричних автоматизованих візках. Всі ці фактори разом створюють мотивуюче робоче середовище, яке стимулює максимально концентрацію на робочому місці — це ще один важливий компонент звичної якості CLAAS.

Щоб збільшити різноманітність продукції і підвищити продуктивність до 28 комбайнів в день при роботі в одну зміну, компанія також провела зміни у менеджменті і внутрішній логістиці складського поверху.

— Кожен у Гарзевінкелі, як і на інших виробничих потужностях CLAAS, переслідує одну й ту саму ціль: безпрецедентну якість виробництва і максимальну доставку «з першого разу» бездоганних машин на перший етап контролю якості. Однак, шість надсучасних тестових стендів, введених в експлуатацію в 2020 році, мають останнє слово, — зазначили у CLAAS. Вони не тільки використовуються для виконання першого всебічного контролю якості, але також і для початкового введення в експлуатацію машин. Вони проходять через перевірку ідеальної роботи всіх механічних, гідравлічних і електричних функцій — і навіть перевірку електронних можливостей, таких як CEMOS, CEBIS і CEMIS 1200 з GPS PILOT і TELEMATICS.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram