Коли подешевшають яйця — прогноз науковиці

Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-14
Після великодніх свят в Україні варто очікувати зниження цін на яйця. Про це GrowHow повідомила старша наукова співробітниця відділу ціноутворення та аграрного ринку Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” НААН Світлана Пашко.

Вона зазначила, що поголів’я курей-несучок оновлюється щовесни, але у 2022 році через важку ситуацію в країні відбулася технологічна перерва. У найближчі місяці виробництво яєць зростатиме, адже почнуть нестись ті курки-несучки, поголів’я яких відновили на підприємствах пів року тому. До того ж, покращення ситуації з енергопостачанням після закінчення опалювального сезону також вплине на цінові тенденції.

NB: За прогнозами Інституту аграрної економіки, ціни на курячі яйця зберігатимуться до великодніх свят на рівні 70,6-71,5 грн за десяток.

Зазначимо, восени 2022 р. до різкого подорожчання яєць привели пов’язані з війною проблеми галузі — руйнування птахофабрик, зменшення поголів’я несучок тощо. Із початком повномасштабного російського вторгнення на територію України більшість виробників курячих яєць, які перебували в центральних регіонах України, опинилися в зоні бойових дій, потужності в Донецькій, Харківській, Херсонській та Київській областях було втрачено, що вплинуло на зниження пропозиції яєць на ринку та їх подорожчання.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram