Через затяжну прохолодну весну затримується масове заселення сільськогосподарських культур шкідниками. Також агрометеорологічні умови не сприяють значному розвитку хвороб. Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Личинки хлібної жужелиці та гусениці озимої совки старших віків доживлюються у посівах озимини переважно в Лісостепу, подекуди Степу, де за чисельності 0,3-1, в осередках 2 екз. на кв.м пошкодили до 3% рослин. У Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській областях від 2 до 10% личинок та гусениць фітофагів закінчили живлення.

Хлібні блішки, п’явиці, злакові попелиці, цикадки в допороговій чисельності на 3-27% обстежених площ пошкодили від 1 до 12% рослин озимих ячменю, пшениці та жита. Відбувається літ чорної пшеничної, гессенської, шведських злакових мух.

У Запорізькій, Одеській, Хмельницькій та Чернівецькій областях сходи ярого ячменю заселяють та пошкоджують дротяники, злакові блішки та п’явиці. Вони в допороговій чисельності на 2-35% обстежених площ пошкодили до 6% рослин.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram