Кабінет Міністрів України доповнив уже чинний порядок використання грошових коштів із Держбюджету новими напрямами та удосконалив механізми державної підтримки фермерів та сільгоспкооперативів. Доповнення висвітлено у Постанові від 30 січня 2019 року № 126 «Про внесення зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств».

Постановою передбачено:

  • фермерські господарства (крім новостворених) можуть скористатися бюджетною субсидією на 1 га угідь які обробляють у розмірі 12 тис. грн на одного члена фермерського господарства. Господарство може отримати максимум 40 тис. грн;
  • голова фермерського господарства, вік якого не перевищує 35 років, може отримати таку бюджетну субсидію у максимальному обсязі;
  • максимальну суму компенсації вартості насіння с/г рослин українського виробництва збільшено з 60 тис. до 80 тис. грн.
  • членам/голові сімейного фермерського господарства як застрахованим особам надаватиметься допомога шляхом доплати до єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за окремим порядком, встановленим урядом.
  • фінансову підтримку тепер, також, зможуть отримати кооперативи із заготівлі та переробки продукції бджільництва;
  • відшкодовуватиметься 70% вартості не тільки вітчизняного обладнання, придбаного кооперативами, але й техніки для транспортування агропродукції.

Також, уточнено процедуру щодо періодичності отримання фінансової підтримки через уповноважені банки та функції регіональних комісій з надання фінпідтримки кооперативам.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram