Для створення єдиного підходу в застосуванні пільгових державних програм кредитування та лізингу, Кабмін вніс зміни до попередніх рішень щодо надання фінансової державної підтримки підприємствам. Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів.

Як зазначили у повідомленні, рішення врегульовує термінологію раніше прийнятих постанов, пов’язаних із реалізацією державних програм “Доступні кредити «5-7-9%»”, “Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%” та надання кредитної підтримки на основі портфельних гарантій.

Зокрема, врегульовуються питання участі у державній програмі “Доступні кредити «5-7-9%»” суб’єктів господарювання державного сектора. Також зміни розширюють дію програми “Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%” на суб’єктів великого підприємництва.

Окрім цього внесені зміни передбачають застосування показника чистого доходу від реалізації з показника розміру торгівельних площ для великих підприємств роздрібної торгівлі, яким передбачена можливість отримання кредитів у розмірі до 1 млрд гривень.

Ще одна важлива зміна впровадження нових цілей державної підтримки:

  • Фінансування суб’єктів підприємництва с/г товаровиробників для провадження с/г діяльності на період воєнного стану.
  • Фінансування суб’єктів підприємництва для забезпечення пасажирського та вантажного перевезення на період дії воєнного стану в Україні. За ним передбачена компенсація винагороди до рівня 0% річних протягом воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування, але не більше 1 року з дати договору фінансового лізингу. Після завершення цього періоду та до завершення строку договору фінансового лізингу до рівня 5% річних.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram