Уряд готує зміни у законодавство «Про аграрні розписки», де будуть уточнена природа інструменту. Про це на конференції «Фінанси та податки в агробізнесі», організованої інформаційною компанією «ПроАгро» повідомив фінансовий директор компанії Ukravit Олександр Ільїн.

— Законодавчі зміни знімуть ряд питань від податкової служби, будуть дозволені стягнення не тільки шляхом майбутнього врожаю, а й за рахунок інших активів в порядку убування пріоритетності, — повідомив Олександр Ільїн.

Він зазначив, що весь цикл видачі розписок займає 6-9 робочих днів, тому найсильнішими сторонами цього інструменту є істотна економія часу і мінімальний пакет документів. За його словами, за 2 роки не було жодного випадку дефолту за аграрними розписками.Фахівець з фінансового сектору IFC Кирило Мухомедзянов розповів, що завдяки аграрним розпискам можна залучати щорічно понад $ 30 млрд в рамках оборотного капіталу.

— В залежності від того, як вже буде виконуватися зобов’язання перед кредитором, може бути 2 види аграрних розписок — товарна або фінансова. При цьому в розписку можна закладати курсові різниці або прив’язку до ціни, — підкреслює Кирило Мухомедзянов.

Також він підкреслив, що на даний момент оформлення аграрної розписки — вже стандартна процедура для нотаріусів, понад 250 з них вже підключені до проєкту і займаються оформленням. За словами експерта, це швидко і недорого, до 0,3% від суми зобов’язань.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram