Інформація про ставки земельного податку (встановлені кожним органом місцевого самоврядування) відтепер є загальнодоступною та централізовано розміщена на сайті ДФС. Про це повідомив народний депутат Олег Кулініч на свої сторінці у Facebook.

—  Минулого року при голосуванні за проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році, мені вдалося відстояти правку, згідно з якою органи місцевого самоврядування подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки рішення щодо ставок земельного податку та наданих пільг зі сплати земельного податку юридичним та/або фізичним особам. ДФС же оприлюднює цю інформацію на своєму сайті, створивши спеціальну базу даних, — розповів нардеп.


З його слів, відсутність доступу до такої інформації в систематизованому вигляді раніше створювала серйозні проблеми для багатьох суб’єктів господарювання, і явно не сприяла розвитку бізнесу і інфраструктури.  Окрім того, сільські, селищні, міські ради тепер мають розуміння, які податки в цілому встановлюються по країні іншими місцевими радами. Це дає можливість порівнювати та аналізувати інформацію, приймати кращі управлінські рішення, підвищує прозорість земельних відносин та знищує багато корупційних складових.

—  До речі, важливий момент —  якщо ДФС допустила помилку при публікації цих даних, то платник податку не буде нести відповідальності за наслідки таких дій, що є правильним. Загалом же можу констатувати: чим більше потрібної інформації буде у відритому доступі — тим краще, будемо і далі працювати у цьому напрямі, —  зазначає Олег Кулініч.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram