Група АГРОТРЕЙД отримала дозвіл експортувати органічні культури в США та Канаду

Органічна продукція Групи АГРОТРЕЙД успішно пройшла сертифікацію за американським стандартом USDA NOP, – повідомляють у компанії.

Завдяки отриманню цього сертифіката Група АГРОТРЕЙД відтепер може експортувати свою органічну продукцію в США та Канаду. Це підтверджує, що зерно та насіння компанії відповідає стандартам Національної органічної програми міністерства сільського господарства США: не оброблене хімічними добривами, ЗЗР або інсектицидами, які дозволені для класичного вирощування, а у виробництві продукції використовують лише екологічні технології.

— Отриманий сертифікат відкриває Групі АГРОТРЕЙД новий ринок, куди компанія раніше не експортувала “органіку”, — розповідає директор департаменту зовнішньоекономічної діяльності Групи АГРОТРЕЙД Андрій Бут.

Вже орієнтовно п’ять років основними покупцями органічної продукції агрохолдингу є країни Європейського союзу. У жовтні компанія експортувала пшеницю та горох. Також цього року Група АГРОТРЕЙД вирощувала органічні гірчицю, кукурудзу, соняшник і гречку.

Раніше в компанії повідомляли, що 2021 рік виявився особливо успішним для органічного виробництва, під яке в АГРОТРЕЙДі відведено 2500 гектарів у Харківській області. Окрім сприятливих погодних умов і рясних опадів, агрономи впровадили новітні технологічні підходи, обробку виконували оптичними культиваторами та змінили строки посівів. Завдяки цьому, урожайність культур значно перевищила план: пшениця — на 15%, гірчиця — на 32%, а горох — на 55%.

Про компанію:

Група АГРОТРЕЙД — вертикально інтегрований холдинг агропромислового циклу: виробництво, зберігання, переробка та торгівля сільськогосподарською продукцією. Заснований 1998 року. Засновник і генеральний директор Всеволод Кожемяко.

Холдинг обробляє 70,5 тис. га землі в Чернігівській, Сумській, Полтавській та Харківській областях. Профільні культури — соняшник, кукурудза, озима пшениця, соя, ріпак.

Група володіє мережею елеваторів загальною ємністю одночасного зберігання 570 тис. тонн і посідає восьме місце серед найбільших власників елеваторів в Україні.

Під власною торговою маркою Agroseeds компанія виробляє високоякісне репродуктивне гібридне насіння кукурудзи та соняшнику і сортове насіння озимої пшениці, сої та інших культур. Насіння допрацьовують на заводі потужністю 20 тис. тонн на рік на базі елітного насіннєвого господарства в Харківській області, обладнаному високотехнологічним обладнанням компанії Cimbria.

2016 року в холдингу засновано органічне землеробство, відповідність якого європейським стандартам підтверджено сертифікатом «Органік стандарт».