Група АГРОТРЕЙД готується до наслідків можливих труднощів з експортом зерна

elevator_grain save
Станом на 31 жовтня елеватори групи Агротрейд прийняли 233 тис. т. зерна, що становить 47,3% від загального плану.

Як повідомила пресслужба компанії, цього року заготівельну кампанію ускладнює погода. Через суттєві опади, аграрії почали збір соняшника, сої та кукурудзи значно пізніше запланованого. Дощі вплинули і на якість зерна. Наприклад, забарвленість бороздки пшениці не відповідала стандартам, і портові лабораторії відносили це зерно до сажкових зерен. Доводилось при відвантаженні наймати сюрвеєрів для проведення мікологічного аналізу.

— Соняшник надходить на елеватори засміченим і вологим. Місцями смітна домішка сягає 45%, тому виконуємо три очистки до сушіння і ще дочищаємо після, — розповів директор виробничо-технічного департаменту Групи АГРОТРЕЙД Костянтин Ворона. Бувало, ми відмовлялись приймати соняшник від деяких господарств через його якість. Через велику кількість смітної домішки постійно відбувається задимлення сушарок. Це все впливає на швидкість приймання. Соя надходить на елеватори теж засмічена і волога.

Наразі елеватори компанії почали приймати кукурудзу. Якість зерна гарна, проте і його вологість іноді сягає 24-32%. Також на елеваторах групи готуються до наслідків можливих труднощів з експортом зерна. Аби мати змогу прийняти весь обсяг зернових, керівництво компанії вирішило збільшити потужності зберігання за рахунок рукавів на 100-120 тис. т.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram