Науковці БТУ-ЦЕНТР дослідили, що ранньовесняне внесення бакової суміші Граундфікс 5 л/га з КАС сприяло підвищенню урожайності ріпаку озимого від 10,2 до 11,8%.

Для вивчення сумісного внесення біопрепарату із КАС фахівцями БТУ-ЦЕНТР були проведені виробничі дослідження використання бакової суміші Граундфікс у нормі 5 л/га із КАС під час ранньовесняного підживлення ріпаку озимого у 2017-2021 рр на чорноземі типовому і сірому лісовому ґрунті у Київській та Чернігівській областях за помірно посушливих умов (ГТК – 0,7-0,9).

Провівши агрохімічні аналізи ґрунту, на чорноземі типовому у варіанті із сумісним внесенням Граундфікс (5 л/га) з КАС науковці виявили тенденцію до підвищення умісту та рухомості доступних для рослини ріпаку озимого форм фосфору і калію. Аналогічна динаміка до збільшення спостерігалася і на сірому лісовому ґрунті.

NB: Установлено, що внесення біопрепарату Граундфікс разом з КАС забезпечило зростання рухомого фосфору від 4,5 до 13,4%, залежно від фази розвитку ріпаку озимого, а обмінного калію від 5,4% до 15,2% порівняно з варіантом із застосуванням лише КАС. Додатково, аналіз продуктивності показав підвищення урожайності ріпаку озимого майже на 12%.

Слід зазначити, що у фазу дозрівання культури та після збирання урожаю, рухомість сполук фосфору залишається високою, що важливо враховувати при сівбі наступних, у тому числі сидеральних, культур сівозміни.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram