Щоб позбутися капустяної мухи, хрестоцвітні культури варто обробляти добривами із вмістом сірки. Такої думки дійшли голландські науковці, які визначили, що саме сірка шкідливо впливає на розвиток капустяної мухи, яка пробує сік рослини, перш ніж відкласти яйця.

Під час кількарічних досвідів на брюссельській капусті, коли сірку вносили як в ролі основного добрива, так і з підгодівлею сульфатом магнію, фахівці спробували безліч різних способів. Як показала практика, внесення сірки перед висадкою розсади та позакореневе підживлення сульфатом магнію виявилися неефективним у боротьбі з шкідниками, а ось обприскування добривом з сіркою дали позитивний ефект.

До прикладу, брюссельську капусту науковці вісім разів за сезон обприскували добривом з сіркою в період розвитку другого і третього покоління капустяної мухи. Рослини обробляли з інтервалом у десять днів разом із іншими інсектицидами. При оцінці стану рослин в кінці жовтня на ділянці, де застосовувалася суміш добрива і інсектициду, було виявлено 69 головок із личинками капустяної мухи на 40 рослинах, а на ділянці, де застосовували лише тільки інсектициди: 130 пошкоджених головок на 40 рослинах.

— Дуже важливо правильно визначити момент проведення обприскування як інсектицидом, так і сірковмісним добривом. Інсектициди слід застосовувати до того, як розвиток популяції досягне свого пікового значення, а не після. Тому треба бути пильним і не покладатись лише на мухоловки, адже обприскувати рослини може бути вже запізно, — розповів куратор досліджень Мауріц ван дер Хоутен.

Науковець також зазначив, що тонкий шар сірки на поверхні листя пригнічує розвиток низки грибних інфекцій (справжня борошниста роса і альтернарія), оскільки ускладнює проростання всередину листа.

За матеріалами Obst- & Gemüsebüro