Відбулася зміна агрокліматичних умов: після спекотної погоди на всій території країни відмічається зниження температурних показників та випадання опадів різної інтенсивності, місцями зливового характеру. Такі погодні умови покращать запаси вологи в ґрунті та загальний фізіологічний стан рослини, проте сприятимуть розвитку різноманітних плодових культур. Такі дані наводять спеціалісти Держпродспоживслужби.

В плодових насадженнях на деревах пізніх сортів дозрівання відмічається розвиток яблуневої плодожерки, гусениці другого покоління продовжують живлення всередині плодів, плодовими кліщами заселено 15-20% дерев, 10–20% листя. Чисельність кліщів становить 1–5 екз. на лист, зеленої яблуневої попелиці, плоди уражені паршею, плодовою гниллю.

В незахищених плантаціях виноградного врожаю, що достигає істотних пошкоджень завдають виноградний зудень, який заселив до 25% кущів та від 10 до 15% листя в слабкому і середньому ступені, звичайний павутинний кліщ, гусениці гронової листокрутки, мілдью уражено 10-15%, максимально 25% кущів, оїдіум уражено до 10–15%, подекуди в осередках до 20% кущів, 1–4% листя, 3-5%, максимально до 10% грон. Хімічний захист насаджень обмежений через збирання врожаю. В господарствах постійно здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram