Фермери масово скаржаться, що не можуть викупити свої землі через маніпуляції ОТГ, — президент АФЗУ

Редакція GrowHow.in.ua   2023-03-29
Фермери масово скаржаться, що не можуть викупити свої землі, бо ОТГ маніпулюють законом і в кращому випадку чекають на більш вигідного покупця. Про це в інтерв’ю ZN.UA розповів почесний президент Асоціації фермерів та приватних землевласників (АФЗУ) України Микола Стрижак.

Він зазначив, що земельна реформа дала необмежені можливості тим, хто приймає рішення щодо розпорядження землями, не встановивши для цього належних запобіжників.

Законодавство, за словами експерта, відкрило широкі можливості для голів ОТГ щодо розпорядження землями, фактично подарувавши їм права феодалів і залишивши ухвалення рішень на їхній совісті.

— Дуже багато фермерів скаржаться, що не можуть викупити свою землю… У місцевих голів свої пріоритети. У кращому разі вони домовляються з великими агропідприємствами, в гіршому — на голів тиснуть… ОТГ законом зобов’язані передати землі постійного користування фермерам, але вони маніпулюють. Якщо голова громади захоче стать головним феодалом, він ним стане, — зазначив Микола Стрижак.

Він вважає, що передчасне та непідготовлене відкриття ринку землі в Україні під час війни обернулося тим, що фермерство в Україні може просто не вижити. Закон про обіг землі він вважає виключно можливістю акумулювати банк землі в декількох руках.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram