Фермерські господарства вже в цьому році зможуть отримувати матеріальну допомогу на гектар земель і на працівників, які працюють в господарствах. Про це повідомив заступник міністра аграрної політики України Віктор Шеремет.

За його словами Кабінет міністрів України вніс відповідні зміни до урядової постанови №106 від 02.07.2018 року “Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств”. Документ повинен бути опублікований вже на цьому тижні.Заступник міністра повідомив, що після вступу в силу змін, вони будуть діяти на постійній основі починаючи з цього року.

— Ми внесли два зміни в порядок використання коштів держпідтримки на фермерів. Одна зміна — це пряма підтримка на гектар, так само як в Європі — 100 євро, у нас — 3 тис. грн на площу до 20 га. Тобто фермери можуть отримати до 60 тис. грн на площу. Але фермери, які зареєструвались з 1 січня 2016 року, тобто нові господарства, — повідомив заступник міністра.

Він поінформував, що друга зміна це введення дотації на члена фермерського господарства в розмірі 9,5 тис. грн на члена господарства.

— Це пряма підтримка, це дотація на працюючого зареєстрованого члена господарства. Але ця сума становить не більше 30 тис., тобто три члени господарств отримають цю дотацію. Як правило, невеликі наші господарства мають в своєму складі не більше трьох членів, якщо більше господарство, то воно отримає все одно тільки на трьох, — повідомив Шеремет.


За його словами, постанова також розширило список банків, по кредитах в яких фермери мають право отримати компенсацію від держави. Раніше це були тільки чотири державні банки тепер також комерційні.

За матеріалами Аgroportal.ua

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram